מקווה אונליין

מקווה און ליין.png

לאחרונה עלה לאוויר אתר חדש בשם "מקווה אונליין" https://mikve-online.com/

זהו אתר רספונסיבי המותאם למחשב נייח, נייד, לטאבלט ולטלפון הנייד. הוא נותן מידע מעודכן על המקוואות בארץ אך בעיקר מאפשר הזמנת תור אונליין מכל מקום ובכל זמן. המשמעות היא הקלה גדולה לציבור הטובלות שנאלצות לחכות בתור במקווה או להיות בקשר רצוף ומייגע עם הבלנית לקביעת תור בדיוק כשהן באמצע העבודה ויש לשיחה מאזינים לא קרואים או לחלופין כשהבעל של הבלנית עונה לשיחה...

האתר מתאים גם לכלות חילוניות החוששות מכל מה שכרוך בטבילה. הוא מאפשר לכלה לקבוע בעצמה לאן ומתי להגיע וחוסך ממנה שיחות התאמה מיותרות ולא תמיד נעימות. 

יש אפשרות לחפש מקווה לפי מרחק מכתובת וגם... לפי מקום פנוי! יש אפשרות לסנן לפי פרמטרים שונים החל במחיר וכלה בליווי רוחני או נגישות לנכות. *מי שנמצאת בחו"ל לא צריכה לחפש את הרב שיחפש את אשתו שתחפש את הבלנית שאינה זמינה...

מדובר במיני מהפכה בכל הקשור להנגשת עולם הטבילה והטהרה לציבור הטובלות והבאתו לחזית הקידמה הטכנולוגית לטובת הטובלות וגם לטובת מנהלות המקווה והבלניות שהשירות מאפשר להן לנהל ביעילות את המקום  ולהתפנות למתן יחס מיטבי לטובלות בעיקר בתקופת הקורונה בה יש חובה לתאם תור לטבילה מראש ואין עוד אפשרות להגיע וליצור התקהלות אסורה. יש לכך משמעות גם לגבי מעקב וניהול של המקוואות ברמה הארצית.

באתר יש שימוש בטכנולוגיה המאפשרת לתת מידע אישי חשוב לטובלת באמצעות גרף מעקב היסטורית טבילות. גרף נוסף מיועד לבלנית ומאפשר לה לדעת כמה טובלות השתמשו בשירות בכל יום ובכל חודש.

נכון שמדובר באתר קטן אך הוא נותן שירות דיסקרטי -  והוא חשוב! 

"מקווה אונליין" מהווה אופציה טובה ויעילה לטובלות וכלות המעוניינות לקיים את מצוות הטבילה מתוך שלווה ונחת רוח.